Hatsan PROXIMA VORTEX2 077,00 zł
Brutto

Wiatrówka karabinek Hatsan Proxima Vortex

Hatsan PROXIMA to model wielostrzałowego tłokowego karabinu pneumatycznego wyposażonego w automatycznie obracający się magazynek i system sprężyny gazowej Vortex.

Kaliber
qty

  Gwarancja

Wszystkie produkty są objęte gwarancją.

  Zasady dostawy

Zazwyczaj 1-3 dni roboczych. O dłuższym terminie powiadamiamy indywidualnie.

  Zasady zwrotu

14 Dni na zwrot nie używanego towaru.

Wiatrówka wyposażona została w nowatorskie rozwiązanie napędu jakim jest sprężyna gazowa Hatsan Vortex.

Jest to opatentowana nowatorska technologia Vortex Gas Piston. System gwarantuje cichszą pracę wiatrówki (brak wibracji i brzdęków klasycznej sprężyny), płynną pracę naciągu, mniejszy odrzut, znacznie większą powtarzalność każdego strzału oraz poprawia celność i zasięg skuteczny wiatrówki również na dużych odległościach (przy dużo większej prędkości wylotowej śrutu).
Najistotniejszą zaletą tego rodzaju sprężyny jest to, że zachowuje stabilność strzału (brak spadku prędkości wylotowej), oraz nie ma ryzyka utraty mocy nawet przy zostawieniu wiatrówki z naciągniętym systemem na dłuższy czas.

Sprężyny gazowe Vortex Gas Piston wykorzystują do napędu sprężone powietrze, a nie jak w przypadku rozwiązań konkurencyjnych inne gazy.

Daje to możliwość płynnego tuningu - sprężyny gazowe zaopatrzono w otwór umożliwiający dopompowanie sprężyny za pomocą pompki do wiatrówek lub butli PCP w zakresie od 7 Jouli do maksymalnej energii jaką gwarantuje producent w danym modelu. Należy jednak pamiętać że w Polsce istnieje limit energii 17 Jouli i maksymalnie do takiego pułapu można dopompowywać sprężyny bez konieczności późniejszej rejestracji wiatrówki.

Karabinek wyposażono w system dolnego naciągu.

System ładowania śrutu działa w dwustopniowy sposób. Po odpowiednim załadowaniu magazynka śrutem należy umieścić go w karabinku.
W tym celu należy naciągnąć dolną dźwignię i napiąć ją do oporu. Następnie umieszcza się magazynek w karabinku i zamyka dolny naciąg pamiętając o równoczesnym przytrzymaniu jego zabezpieczenia znajdującego się z prawej strony łoża. Wiatrówka jest gotowa do strzału po zwolnieniu automatycznego bezpiecznika spustu.
Czynność powtarzamy do wyczerpania wszystkich śrutów w magazynku.

Łoże to przepiękna osada z oryginalnego orzecha tureckiego. Posiada otwór kciukowy Thumb Hole oraz symetrycznie profilowaną i regulowaną bakę policzkową dzięki czemu z karabinka mogą korzystać osoby prawo jak i leworęczne. W dolnej części osady znajduje się otwór do przechowywania i przenoszenia zapasowego magazynka.
Zakończona gumową stopką dodatkowo absorbującą energię odrzutu po strzale.
Kolba posiada rrównież metalowe bączki służące do założenia pasa do przenoszenia broni.

Kolorystyka i struktura kolby może różnić od prezentowanego na zdjęciu się ze względu na indywidualny odcień zabarwienia oraz ułożenie słoi.

Hatsan Proxima wyposażony jest standardowo w nowoczesny, lekko i precyzyjnie działający regulowany system spustowy - QUATTRO.

Z kolei niepożądany odrzut przy strzale został zredukowany przy pomocy prostego lecz skutecznego systemu SAS. To rozwiązanie redukuje drgania i szarpnięcia oraz przyczynia się do minimalizowania zużycia podzespołów karabinka i wrażliwej optyki jeśli jest zamontowana.

Karabinki Hatsan to znakomite tureckie wiatrówki z prawdziwym dwustopniowym, regulowany spustem. Odpowiednio wyregulowany spust to pewny strzał bez wysiłku i lepsza celność.
Ich producent może się pochwalić już ponad 30 letnim doświadczeniem w produkcji wiatrówek oraz broni myśliwskiej i bojowej.
To właśnie wieloletnie doświadczenie połączone z ciągłym podnoszenie jakości, czego dowodem jest przyznanie certyfikatu jakości ISO 9001, przyczyniło się do umocnienia pozycji tej firmy jako największego obecnie producenta wiatrówek w Europie.

Szyna montażowa umożliwia założenie celownika optycznego zarówno na montażu w standardzie 11 mm jak i na montażu 22 mm.

5 Przedmioty

Specyficzne kody

16 inny produkt